Kok van een van onze woonzorglocaties voor mensen met dementie samen met een bewoner aan het koken in de keuken.

Hutspot en hete bliksem: herfst in de keuken van Het Zuiderparkhuis

Na een heerlijke tropische zomer in de keuken van Het Zuiderparkhuis is het nu eindelijk herfst! Tijd voor knusse avonden, warme truien, vallende bladeren en en kopjes thee. Op het menu eindelijk weer hutspot & hete bliksem.

Wat hebben de koks in onze Dagelijks Leven-huizen gezweet deze zomer… Aardappelen schillen samen met de bewoners, die vervolgens hun eigen boontjes doppen. De voorraad op orde houden en de wekelijkse menuplanning verzorgen. DeHACCP -lijstjes bijwerken en de hygiëne van de werkplek bewaken. Een greep uit de werkzaamheden die dagelijkse kost zijn voor onze koks.

Snel of langzaam… we doen het samen

Sinds februari van dit jaar ben ik de chef in Het Zuiderparkhuis.  Met veel plezier roer ik daar in de potten en pannen om dagelijks een warme maaltijd op tafel te zetten. Regelmatig ga ik bij het koffierondje tussen de bewoners zitten en nodig ze uit om te helpen met de maaltijd. Waar het snijden en schillen de ene bewoner automatisch afgaat is het bij een andere de kracht van de herhaling, en soms voorbeeld doet volgen.

Het maakt niet uit of het snel gaat of langzaam… uiteindelijk doen we het samen. We zorgen ervoor dat er rond het middaguur een warme maaltijd op tafel staat. Het maken van een praatje, het samen bezig zijn met de voorbereidingen en de geuren die vanuit de keuken komen brengen herinneringen boven.

De ene dag wat meer als de andere.

Alvast denken aan de feestdagen

Als Groningse getrouwd met een Brabander breng ik hopelijk ook weer wat nieuwe eet-herinneringen mee. Met de wensen van de bewoners in mijn achterhoofd maak ik een gezonde mix van smakelijke en gevarieerde maaltijden. Natuurlijk worden er ook in de zomer gewoon stamppotjes met vlees en jus klaargemaakt. Ook is er flink aan de appelboom in de tuin geschut om verse moes te maken.

De afgelopen week is er gesmuld van hutspot en hete bliksem. En nu mogen we langzaam al nadenken over het heerlijke avondje en het menu rond de kerst!

En terwijl ik aan het werk ben, oefen ik al voor het kerstconcert van mijn popkoor. Dus hoor je zingen in de keuken…

Smakelijke groet vanuit Het Zuiderparkhuis!

Geschreven door:

Ingrid Storimans-Smit

Kok bij Het Zuiderparkhuis Apeldoorn